Gaziantep sağlığında köklü değişim! O isimler görevden alındı

Gaziantep Sağlığında fırtınalar koparan atamaların listesi nihayet Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı.

Gaziantep sağlığında köklü değişim! O isimler görevden alındı

14 Kamu Hastanelerinde görevli 182 kişilik bürokrat listesi İddialara göre bakanlıkta iki grubun aralarındaki güç savaşından dolayı günlerdir bekletiliyordu. Sağlık il Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki sağlık bürokratlarından oluşan idarecilerinin değişikliğini onaylanması için Bakandan destek istedi. Sağlıkta kartların yeniden dizildiği İmzalanmaz denen değişimin listesi bakanlıktan onayı alarak 150'ye yakın kişinin yerlerinde değişiklik yaşandı. Çekirdek Kaynak Yönetim sistemi (ÇKYS) giren 66 kişinin yeni yerleri belli oldu. Başkan, Başkan yardımcısı ve Başhekimlerin bakanlık onayı bu akşam sisteme girilmesi bekleniyor.

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'nin değişim istediği ve Sağlık Bakanlığına gönderdiği listenin tamamına yakını onaylanandı. www.memohaber'in dün Sağlık Bakanlığı ve milletvekillerine çağrıda bulunarak atama konularını gündeme taşımıştı. Bu çağrı karşılıksız kalmadı ve dün akşam bakanlık harekete geçerek atamaları Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS)'ye girilmeye başlandı.Yeni idareciler ilişkilerini keserek yeni yerlerinde görevlerine başladılar.

Kamu Hastanelerine bağlı Başkan, Başkan Yardımcıları, Başhekim, Başhekim yardımcıları, Uzman, Hastane müdürleri ve müdür yardımcılarından oluşan 66 kişilik listenin yayınlanmasının ardından www.memohaber.com haber merkezinin Sağlık Bakanlığı kaynaklarına dayandırarak edindiği bilgilere göre, Üst düzey yöneticilerin değişim listesini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın imzalamasının ardından bu akşam saat 18 00'dan itibaren sisteme girileceği öğrenildi. 

Ortadoğunun sağlık merkezi olma yolunda ilerleyen Gaziantep sağlık alanında hantal yapıdan kurtulmak için ilk hamleyi yaparak 182'e yakın bürokratında köklü değişim yaparak 150 kişide değişiklik yaşandı. Sözleşme imzalayan idarecilerin başarısız oldukları takdirde 10 ay sonra istifa edeceklerini de peşinen imzaladılar.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'dan aldığı tam yetkiyle sahaya inen Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki Kamu ve özel hastanelerdeki aksaklığı gidermek için kolları sıvadı. Dr. Tiryaki ilk önce kamudan başlayarak kimselerin değiştiremez dedikleri bürokratlarını bir çırpıda değiştirdi. 

 

23 Ekim 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER HABERLER