Eruslu ve Ziylan ailesinden Gaziantep’e Kur’an Kursu

Gaziantep’te faaliyet gösteren Eruslu Tekstil tarafından Gaziantep’e 200 kişilik Kız Kur’an Kursu yaptırılacak. Vali Davut Gül, protokol imza töreninde Gaziantep’in hayırseverlerinin örnek işler yaptığını söyledi.

Eruslu ve Ziylan ailesinden Gaziantep’e Kur’an Kursu

Valilikte gerçekleştirilen protokol imza törenine, Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Hayırseverler Ahmet Ziylan, AK Parti Gaziantep İl eski Ökkeş Eruslu ve diğer davetliler katıldı.

Karataş bölgesine yaptırılacak Kur’an Kursu için hayırseverlere teşekkür eden Vali Davut Gül, “Hem Ökkeş amcamız hem de Ahmet Ziylan amcamız her ikisi de yaptıkları işler itibari ile örnek işler yapıyorlar. Parayı helalinden kazanıyor, paranın zekâtını helalinden harcıyorlar ve kendi sosyal sorumluluk projelerini yapıyorlar. Bugün burada 200 kişilik Kız Kur’an Kursu için protokol imzalayacağız ama her birinin okullar, camiler ve diğer alanlarla ilgili de çok sayıda eseri var. Ahmet Ziylan amcamız attığı bu temeli yıllardır sürdürüyor. Arkadaşları ile parmakla gösterilecek işler yaptılar. Kendisine teşekkür ediyoruz. Allah hayırseverlerimizin sayısın arttırsın” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “İki aileye de müteşekkiriz, tanıdığım andan itibaren hürmet duyduğum, ellerinden öptüğüm iki aile. Allah sayılarını arttırsın. Bütün aileye teşekkür ediyorum” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Karataş bölgesinin hızla gelişen bir bölge olduğunu belirterek destekleri için hayırseverlere teşekkür etti.

Hayırsever Ahmet Ziylan, ‘Allah herkese eser yaptırmayı nasip etsin’ diyerek vesile olanlara teşekkür etti.

Hayırsever Ökkeş Eruslu ise 200 kişilik Kız Kur’an Kursu’nu Karataş bölgesine yaptırmak için teşebbüse geçtiklerini dile getirerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmalar sonrasında yatılı olması planlanan Kur’an Kursu için imzalar atıldı. Kur’an Kursu’nun isminin ise Nazire Eruslu olarak anılacağı bildirildi.

22 Eylül 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz