Büyükekşi’den 24 Kasım mesajı

Büyükekşi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Geleceğimizi şekillendiren ilim ve irfan ordumuzun saygın neferleri olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Büyükekşi’den 24 Kasım mesajı

Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Geleceğimizi şekillendiren ilim ve irfan ordumuzun saygın neferleri olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi, mesajında, her alanda olduğu gibi sporda da başarının eğitimden geçtiğini ifade ettikten sonra, şunları dile getirdi: “Daha güzel bir gelecek için gençlerimizin her anlamda daha iyi yetişmesi gerekiyor. Bu nedenle en büyük zenginliğimiz, en önemli gücümüz olan gençlerimizi geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, yani bizim ilim ve irfan ordumuz ne kadar güçlü olursa geleceğimiz de o kadar güzel olacaktır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ’Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir ve öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözleriyle bu kutsal mesleğin temsilcilerinin ülkenin geleceğinde ne kadar önemli bir rol üstlendiğini ifade etmektedir. Öğretmenlerimizin her türlü fedakarlığa katlanarak, yeni nesli en güzel şekilde yetiştireceklerine olan inancımız tamdır.

Sadece günümüzde değil tarihin hemen her döneminde ve her toplumda saygın bir yere sahip olan öğretmenler, her türlü sevgi, saygı ve teşekkürü hak etmektedir. Bizim medeniyetimizde de her zaman öğretmenler, en üst düzeyde saygı ve sevgiyi görmüştür. Hazreti Ali’nin, ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ şeklindeki sözleri, medeniyetimizin öğretmene verdiği önemi göstermektedir. İlim ve irfan tohumları ekerek, çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine saygılı, vatanına ve milletine bağlı bir şekilde yetiştiren öğretmenlerimiz istikbalimize de şekil vermektedir. Geleceğimizi şekillendiren öğretmenlerimizin önemi pandemi sürecinde daha fazla anlaşılmıştır. Bu zorlu süreçte, bilimsel çalışmaların, eğitimin ne kadar önemli olduğu, eğitim sorunu çözülmeden hiçbir sorunun çözülemeyeceği çok daha net bir şekilde görülmüştür.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin en ücra köşelerinde bile görev yaparak, geleceğimiz olan çocuklarımızın ülkesine, milletine ve insanlığa faydalı birer birey olarak yetişmeleri için fedakarca çaba gösteren tüm değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

23 Kasım 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz