GSO’da tekstil sektör toplantısı gerçekleştirildi

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde, tekstil sektöründe faaliyet gösteren üye firmaların katılımları ile Tekstil Sektör Toplantısı gerçekleştirildi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde, tekstil sektöründe faaliyet gösteren üye firmaların katılımları ile Tekstil Sektör Toplantısı gerçekleştirildi.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Eximbank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Metin Çelik, GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhan Sağım, GSO Genel Sekreteri Yusuf İymen ve firma temsilcilerinin katıldığı toplantıda, sektörel gelişmeler, sanayicilerin ve firmaların yaşamış oldukları sorunlar istişare edilerek çözüm önerileri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantının açılışında konuşan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, sektör toplantılarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Daha önce yaptığımız diğer sektör toplantılarında olduğu gibi, bu toplantımızda da karşılıklı görüş alışverişi yapıyoruz. Sizleri dinleyerek sorunlarımıza birlikte çözüm arayıp sektörümüzü; neleri daha iyi yaparsak ileriye taşırız, bunları konuşuyoruz. Burası sizin odanız, bize sorunlarınızı anlatın. Biz de bu sorunlara çözüm bulalım. Hepimizin amacı üretim ve ihracat yaparak kentimizi ekonomide daha ileriye taşımak” dedi. 

Tekstil sektörünün öncü sektörlerin başında geldiğini dile getiren Ünverdi, “Gaziantep olarak sektörümüzün sürdürülebilirliği için sorunlarımıza rağmen kendimizi yenilemeliyiz. Yeşil ve dijital dönüşümü birlikte gerçekleştirmeliyiz. Bölgemiz bir tekstil bölgesi. Depremi yaşamış bir kent olarak bölgesel, genel ve küresel sıkıntılarımız var. Bu sorunları el ele, omuz omuza verip birlikte aşacağız” diye konuştu. 

Eximbank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Metin Çelik de konuşmasında, firmaların sürdürülebilirlik konusuna önem vermesi gerektiğine dikkati çekerek, “İhracata yönelik kullanılan kredilerde firmalarımızın sürdürülebilirlik noktasında yerine getirmesi gereken yükümlülükleri var. Çünkü günümüzde önemi daha da artan Yeşil Dönüşüm var. Bu yükümlülükler ilk bakışta çok büyük görünse de ileriki süreçte bunu kullandırıma geçirdiğimizde firmalarımız bize dönüp teşekkür ediyorlar. AB ülkelerine ihracat yaptığımız için yeşil dönüşüm kapsamında bize şartlar getiriyorlar. Bu şartların yerine getirilmesi firmalarımızın faydasına olacak. Firmalarımız içinde KOBİ’lerimizin oranı yüzde 84’tür. KOBİ’lerin yapısı ne kadar sağlıklı olursa, büyük firmalarda o kadar sağlıklı olur. Bu nedenle KOBİ’lerimize öncelik tanıyoruz” diye konuştu.

Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

 

 

 

 

“Bu e-posta ve ekleri gönderilen kişi veya kurum ile gönderildiği kişi veya kuruma ait özel, gizli veya yasak bilgiler içeriyor olabilir. İletinin yetkili muhatabı değilseniz e-posta içeriğinde yer alan gizli bilgileri ve kişisel verileri yetkisiz olarak elinizde bulundurmuş ve işlemiş kabul edileceğinizden iletiyi saklamayınız, kopyalamayınız, kullanmayınız veya iletmeyiniz. Mesajda yer alan bilgilerin üçüncü kişilere ifşa edilmesi etik kuralların ihlali anlamına geleceğinden mesajı ve ekleri gecikmeden yok ediniz, içindeki bilgileri kimseyle paylaşmayınız ve göndereni uyarınız. Gaziantep Sanayi Odası bu iletinin ve iletinin içeriğinde yer alan bilgi ve kişisel verilerin doğruluğu, bütünlüğü, iletilmesi ve benzeri hususlar konusunda garanti vermemektedir. İleti içeriğinde yer alan kişisel verilerin yetkisiz kullanımı ve işlenmesi sonucu Gaziantep Sanayi Odası’nın uğrayacağı her türlü zararı talep ve tazmin hakkı saklıdır. Gönderici, elektronik posta aktarımı sırasında meydana gelebilecek hata ve ihmallerden dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metinlerimize https://www.gso.org.tr/tr/genel-sayfa/sartlar-politikalar/kisisel-verilerin-korunmasi-kanunu-51.html linkinden ulaşabilirsiniz. This e-mail and its attachments may contain private, confidential or prohibited information about the person or institution to which it is sent and the person or institution it is sent to. If you are not the authorized addressee of the message, do not store, copy, use or forward the message as you will be deemed to have held and processed the confidential information and personal data contained in the e-mail without authorization. Disclosure of the information contained in the message to third parties will mean a violation of ethical rules; destroy the message and its attachments without delay, do not share the information in it with anyone and warn the sender. Gaziantep Chamber of Industry does not guarantee the accuracy, integrity, transmission and similar issues of the information and personal data contained in this message and its content. The right to claim and compensate for any damages that Gaziantep Chamber of Industry may incur as a result of unauthorized use and processing of personal data contained in the message is reserved. The sender does not accept any responsibility for errors and omissions that may occur during electronic mail transmission. Within the scope of the Law on the Protection of Personal Data, you can access our Clarification Texts at https://www.gso.org.tr/tr/genel-sayfa/sartlar-politikalar/kisisel-verileri-korunmasi-kanunu-51.html.

13 Eki 2023 - 19:09 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.