Üye Girisi
ARSIV

  Halk dayatma aday istemiyor

   


Son Dakika
Haber Tarihi:13.10.2013

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını düşünen Gaziantep İl Genel Meclisi Başkanı Menderes Karaduman, halkın ve parti tabanın sesine kulak verdiğini söyledi. Karaduman, “Halk artık dayatma aday istemiyor. Başkanlık koltuğunda kendinden birini görmek istiyor” dedi.
HABER: MEHMET TORUN
Ak Parti’nin 2001 yılındaki vizyonundan uzaklaştığını kaydeden Karaduman, gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Karaduman, “Ben 2001 yılındaki Ak Parti’nin vizyonu ile hareket ediyorum. 12 yıldan beri bu vizyonumuzdan sapmadık.  Halk artık dayatma aday istemiyor kendilerinden olan bir aday görmek istiyor. Bizde halkın bu isteğine cevap vermek için adaylığı düşündük. Şu ana kadar bir çok olumlu tepki aldım. Son 3 gündür telefonlarım susmuyor. Parti tabanı ve Gaziantep halkı bizi farklı yerlerde görmek istiyor” dedi.
DAYATMA ADAY İSTEMİYOR
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Haber Gazetesi’ne konuşan Gaziantep İl Genel Meclisi Başkanı Menderes Karaduman, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ak Parti'ye kurulduğu günden beri hizmet ettiğini, ancak son yıllarda parti içinde istenmeyen olayların yaşandığını söyleyen Karaduman, şu ifadeleri kullandı. “Kimse teşkilatı yok sayamaz. Herkes halkın sesine kulak vermeli. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  geçen hafta katıldığı bir canlı yayında şu ifadeleri kullandı. ‘ben teşkilatıma ihanet edemem. Adaları belirlerken,  onların sesini dinleyeceğim’ Başbakan burada çok doğru bir cümle kurdu. Halk artık dayatma aday istemiyor. Halk daha rahat ulaşabileceği, konuşabileceği başkanlar istiyor. Birçok belediye başkanı halka tepeden bakıyor. Bu anlayış çok yanlış bir anlayış. Halkımızda bunun farkına varmış durumda”
BÜYÜK BİR DEPREM YAŞANABİLİR
Gaziantep İl Genel Meclisi Başkanı Menderes Karaduman, “ Ak Parti kurucularından şu anda parti içinde birçok kişi yok. O dönemden birçok kişi şu an aktif siyaset yapmıyor. Bu kişiler bazıları tarafından partiden uzak tutuldu. Parti içinde 2001 misyonu kaybolmuş durumda. Biz hala 2001 misyonu ile hareket ediyoruz. Hiçbir zaman teşkilatı unutmadık. Bu anlayışla Ak Parti’ye oy getirdik. Biz halka her zaman samimi olduk. Benim aday olacağımı duyan vatandaşlar olumlu tepkiler verdi. Parti tabanı ve halk mevcut birçok belediye başkanından rahatsız.  Şu an için artçıları yaşıyoruz. Bu artçıları kontrol edemezsek büyük bir deprem yaşayabiliriz” ifadelerini kullandı.
KİMSE TEŞKİLATI YOK SAYAMAZ
Ak Parti’de tabanın ve Ak Parti’ye gönül verenlerin isyanda olduğunu söyleyen Karaduman, artık hizmetin halktan yana olması gerektiğini söyledi. Karaduman, “Kimse teşkilatı yok sayamaz. Kimler koltuğa oturduysa teşkilatın sayesinde oturdu. Ben her zaman başarılı olan görevine devam etmeli. Başarısız olan görevi bırakmalı diyorum. Halk artık bazı yerlerde değişim istiyor. Bu sese herkesin kulak vermesi lazım” şeklinde konuştu.
ALDATMADIK, ALDATILMADIK
11 yıldır halkın içinde çıkmadıklarını bundan sonra da böyle olacağını kaydeden İl Genel Meclis Başkanı Menderes Karaduman, şöyle devam etti: “ Gaziantep halkını çok iyi tanıyorum. Toplumun tüm kesimiyle iç içeyim. Başkanlık sürecimle etnik yapı ayrımı yapmadan hizmet yaptım. Siaysi farklılık gözetmedim. Hizmet yaparken, ‘Ha Hindistan’da bir zenci, Ha Derya’da bir inci’ anlayışını benimsedik. Biz halkımızın ne hissettiğini çok iyi biliyoruz. Ben halkımı çok seviyorum. Onların hissettiğini hissediyorum. Biz bu zamana kadar kimseyi aldatmadık, aldatılmadık. Hala 2001’deki misyonumuzu sergiliyoruz. Duyguları istismar etmiyoruz”


.
Yorum Yap^
Anasayfa
GÜNDEM
ÖZEL HABER
SİYASET
DÜNYA
SAĞLIK
EKONOMİ
MAGAZİN
KÜLTÜR
SPOR
Künye
Gazete Sahibi: Ruhi AYTAÇ
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Mehmet TORUN
Hukuk Danışmanı: İnan ÖZTÜRK

Muammer Aksoy Bulvarı Vakıf İş Merkezi Kat:3 No:11 Şehitkamil / GAZİANTEP
TLF:0342 220 21 00-231 09 00  FAX: 0342 220 13 33Mesaj